Windy

Windy jako element pionowego transportu

Prace na wysokościach wymagają nie tylko specjalistycznego sprzętu, ale także odpowiednich zabezpieczeń zarówno w odniesieniu do osób, jak i towarów. Transport pionowy obejmuje różnego rodzaju windy. Windy stanowią niezbędne wyposażenie przedsiębiorstw, które w profesjonalny sposób zajmują się pokrywaniem dachów lub ich remontowaniem. W zależności od modelu mogą udźwignąć od 175 do 250 kilogramów materiałów.

Przemieszczają się najczęściej z prędkością od 20 do 30 metrów na minutę, osiągając końcową wysokość sięgającą w przybliżeniu 10 metrów.
Windy mogą być przeznaczone do prac wewnętrznych i zewnętrznych. Niektóre modele zostały wyposażone w zabezpieczenie przed przeciążeniem, co zapewnia z jednej strony komfort pracy, z drugiej natomiast bezpieczeństwo podczas wykonywanych robót.

Większość z nich posiada wygodny pomost roboczy, co nie tylko umożliwia transport osób, ale pozwala także na załadowanie materiałów. Używane w transporcie pionowym windy są doskonałej jakości i gwarantują bezpieczeństwo.

 Możliwość komentowania jest wyłączona.