Rusztowanie

Rusztowanie dla budowlańca

Jak wiadomo, praca budowlańca nie należy do najłatwiejszych. Wymaga nierzadko dużego wysiłku fizycznego. Dodatkowo zazwyczaj jest to praca na słońcu, a często także na wysokości. Nie należy więc również do najbezpieczniejszych zajęć.
Jednak w czasach współczesnych w dobie ciągłego rozwoju i szybkiego postępu technicznego, nieustannie usprawnia się organizację budowy, dzięki czemu praca staje się łatwiejsza i bardziej bezpieczna.
Elementem niezbędnym dla każdego budowlańca jest rusztowanie. Do jego produkcji wykorzystuje się obecnie stalowe lub aluminiowe rury, z których wykonuje się pionowe słupy nośne. Natomiast z drewna lub lekkich metalowych półfabrykatów powstaje pomost.
Na uwagę zasługuje rusztowanie elewacyjne ze względu na lekkość oraz możliwość szybkiego i łatwego montażu i demontażu. Są one wykorzystywane najczęściej do prac na zewnątrz budynku. Konstrukcje te, mimo że mogą osiągać duże wysokości zapewniają komfort i bezpieczeństwo pracy. Zaś prostota konstrukcji sprawia, że poradzą sobie z nimi nawet osoby nie mające doświadczenia w montażu.

 Możliwość komentowania jest wyłączona.