Przydomowe oczyszczalnie

Przydomowa oczyszczalnia ścieków

Obecnie coraz więcej osób decydujących się na budowę domu na terenie, gdzie nie ma kanalizacji decyduje się na budowę „małej” przydomowej oczyszczalni ścieków. Wraz z rosnącą świadomością ekologiczną i ekonomiczną przydomowe oczyszczalnie ścieków skutecznie wypierają tradycyjne zbiorniki.

Zasada działania przydomowej oczyszczalni ścieków opiera się na dwustopniowym oczyszczaniu ścieków bytowo-gospodarczych. Pierwszy etap to polega na mechanicznym oczyszczaniu. Następnie ścieki poddawane są biologicznemu oczyszczaniu na złożach filtracyjnych.

Przydomowe oczyszczalnie przynoszą gospodarstwom wiele korzyści. Wymagają one większych nakładów finansowych na początku niż tradycyjne zbiorniki bezodpływowe na nieczystości płynne. Później jednak generują mniejsze koszty, gdyż opróżnia się je znacznie rzadziej niż te tradycyjne. To także zaleta ze względu na to, że nie trzeba ich kontrolować tak często.

Przydomowe oczyszczalnie będą zatem idealnym rozwiązaniem dla gospodarstw domowych, ale także szkół, pensjonatów itp.Możliwość komentowania jest wyłączona.