Mycie elewacji

Mycie elewacji i czynniki wpływające na jego częstotliwość

Każdy budynek, niezależnie od tego, z jakich materiałów został wykonany, wymaga starannej troski. To, co tak pięknie prezentuje się tuż po zakończeniu budowy, z czasem wymaga nie tyle odnowienia, ile po prostu umycia. Istnieje wiele powodów, dla których jedne budynki brudzą się szybciej, inne natomiast znacznie wolniej. Jednym z głównych elementów mających niebagatelny wpływ na stopień zabrudzenia elewacji domu jest jego usytuowanie.

Mycie elewacji będzie niezbędne, jeżeli budynek zostanie wystawiony w bezpośrednim sąsiedztwie ruchliwej ulicy. Domek w lesie czy nad jeziorem (lub w jego pobliżu) to marzenie wielu osób, jednak warto byłoby zdawać sobie sprawę z tego, że wszechobecna tam wilgoć stanowi zagrożenie dla naszego domu i będzie powodować częste mycie elewacji.

Innym, ważnym czynnikiem, mającym bardzo duży wpływ na to, z jaką częstotliwością będzie konieczne mycie elewacji domu, ma struktura tynku. Im gładsza powierzchnia, tym mniejsze prawdopodobieństwo szybkiego zabrudzenia elewacji.

 Możliwość komentowania jest wyłączona.