Granit

Granit

Granit to kamień budowlany o wysokich walorach estetycznych i jako taki jest powszechnie wykorzystywany w budownictwie. W różnych formach pod względem wielkości i kształtu, służy jako materiał do budowy oraz dekoracyjny. Charakteryzuje się łatwością cięcia i polerowania, a także bardzo dużą wytrzymałością.

Najważniejszym zastosowaniem granitu jest służenie jako materiał budowlany, zarówno w budownictwie, jak i stosowanej powszechnie budowie elementów typu płyty, nagrobki. Zastosowanie kamienia występuje również w sporcie – dziedzina żużel to sport, w którym kamień stosowany jest do pokrycia nawierzchni toru.

Kamień występuje w mnóstwie wersji i odmian. Jest odporny na działanie kwasów oraz trudne warunki środowiskowe, co zapewnia mu popularność i decyduje o jego wartości. Estetyczne piękno surowca przyciąga uwagę odbiorców i w dowolnym zastosowaniu, nie sposób nie zwrócić na niego uwagi.

Kamień jest pospolitą skałą magmową. Jego barwy to jasnoszara, szara, ciemnoszara, bliska bieli, białoróżowa, czerwona, zielona.

 Możliwość komentowania jest wyłączona.