Geodeta

Rola geodety przy budowie domu

Z budową domu łączy się nie tylko konieczność wynajęcia ekipy budowlanej. Dużo wcześniej na placu budowy będzie bowiem potrzebny geodeta. Jego działanie obejmie co najmniej trzy etapy. Pierwszy wstępny dotyczyć będzie opracowania projektu budowlanego, drugi etap będzie miał miejsce przed rozpoczęciem prac budowlanych, a trzeci po ich zakończeniu.
Najpierw geodeta sporządzi mapę, która będzie potrzebna do uzyskania pozwolenia budowlanego. I dopiero po uzyskaniu tego pozwolenia, będzie można wytyczyć budynek. To bardzo ważny etap prac przed rozpoczęciem robót ziemnych i fundamentowych. Polega właśnie na wytyczeniu fundamentów.
Na tym jednak praca geodety przy budowie domu się nie kończy. Po zakończeniu budowy trzeba bowiem złożyć wniosek o pozwolenie na użytkowanie budynku, zaś konieczna do tego wniosku jest mapa inwentaryzacyjna, którą również musi sporządzić geodeta.
Oczywiście wszystkie te usługi są odpłatne. Osoby zainteresowane cenami usług geodetów mogą sprawdzić je na stronach internetowych.

 Możliwość komentowania jest wyłączona.