Domy z drewna

Zalety domów z drewna

Kiedy myśli krążą wokół budowania nowego domu, dobrze byłoby je sprecyzować, decydując się na drewniany dom ekologiczny. Dlaczego? Z bardzo prostej przyczyny. Drewno jest najbardziej przyjaznym człowiekowi materiałem budowlanym. Zdrowe domy z drewna – to domy ekologiczne.

Środowisko, krajobraz, przestrzeń, świeże powietrze są niezwykle ważne dla zdrowego trybu życia, jednak najwięcej czasu spędzamy w domu. Drewno należy do naturalnych materiałów budowlanych, ponieważ nie podlega procesowi przetwarzania. Jest to jednoznaczne z tym, że dzięki mieszkaniu w domach z drewna unikniemy niebezpiecznego oddziaływania różnych substancji chemicznych. Wynika to z faktu, że drewno jest wytworem natury.

Domy z drewna są energooszczędne, tanie w eksploatacji i przyjazne dla mieszkańców oraz środowiska naturalnego. Z uwagi na swoje właściwości termoizolacyjne zapewniają swobodny przepływ świeżego powietrza, pobieranie i oddawanie z niego wilgoci oraz ciepła, a co za tym idzie, lepsze samopoczucie domowników.

 Możliwość komentowania jest wyłączona.