Dachy

Dachy

Dachy to jedna z podstawowych części konstrukcji budowlanych, bez której w oczywisty sposób nie powstanie żaden budynek. Możemy wedle uznania wybierać pokrycia dachowe w wielu wersjach dostępnych na rynku. Oferta jest obecnie imponująca. Część z nich to wybór przede wszystkim użytkowy, inna część – w dużej mierze estetyczny, a jeszcze inna – wysoce praktyczny i estetyczny.

Pokrycia dachowe mogą mieć przeróżne formy, kształty i kolory, a także materiał, z którego zostały wykonane. Dachy pierwotnych domów mieszkalnych (chaty) składały się ze zwykłej słomy lub trzciny. Takie konstrukcje występują dalej tam, gdzie bardziej zaawansowane budownictwo nie rozwinęło się (miejsca życia m.in. plemion afrykańskich). Kolejnym prostym rozwiązaniem stosowanym w kryciu konstrukcji mieszkalnych był gont.

Dachówka w rozmaitych wersjach, w tym tradycyjna dachówka, cementowa lub ceramiczna, blacha i blachodachówka, papa, eternit (tworzywo szkodliwe dla zdrowia) – to przykłady stosowanych powszechnie pokryć dachowych.

 Możliwość komentowania jest wyłączona.