Budowa domów wieluń

Projekt domu

Znaczna liczba młodych par decyduje się na gromadzenie pieniędzy na wkład prywatny a przy tym budowę domku na kredyt. Zespala się to w głównej mierze z możnościami finansowymi młodych ludzi. Kilkuletnie zbieranie oszczędności wielokrotnie zastępowane jest pożyczką od rodziców, albo zebraniem części wskazanej kwoty na ślubie.
Budowa domów to koszt duży, a różnica w cenach między określonymi metrażami jest na tyle niewielka, że w większości wypadków rodziny decydują się na postawienie domu z założeniem powiększenia się rodziny.
Takie podejście ma plusy, ale też i minusy wynikające z nieświadomości młodych. Poza samym wydatkiem budowy wraz z rosnącym metrażem rośnie też wydatek utrzymania domku, nagrzewania go zimą i ubezpieczenia. Stawiając dom trzeba wziąć pod uwagę okolicę, bliskość do innych zabudowań a przy tym początkowy pomysł na ogródek. Chodzi w tym miejscu w szczególności o sąsiedztwo innego budynku a przy tym ustawienie okien, ogrodu a także często samego domku w taki sposób, aby zatrzymać domową intymność.


Możliwość komentowania jest wyłączona.