Centrale nawiewno-wywiewne z odzyskiem ciepła dąbie

Centrale nawiewno-wywiewne z odzyskiem ciepła

Wszyscy starają się szczędzić z powodu wysokich kosztów energii. Jedną z przyczyn utraty ciepła w domach jest zła wentylacja. Racjonalne jest użycie w tym przypadku centrali nawiewno-wywiewnej z odzyskiem ciepła.
Centrale nawiewno-wywiewne z odzyskiem ciepła w odróżnieniu od centrali wywiewnych nie tylko usuwają powietrze z domu, ale również dostarczają świeżego powietrza z zewnątrz. Dzięki czemu ten system pozwala na zachowanie kontroli nad cyrkulacją powietrza w budynku. Jest to bardzo istotne nie tylko ze względu na jakość powietrza, ale również ogranicza straty ciepła, wobec tego oszczędza energię.
Centrale nawiewno-wywiewne z odzyskiem ciepła pozwalają na odzyskanie pewnej dozy ciepła z eliminowanego powietrza z domu. Najważniejszym elementem systemu jest centralna wentylacja, która komponuje się z wentylatorów a także rekuperatora. Energię odzyskuje się poprzez ogrzewanie chłodnego powietrza z zewnątrz – ciepłym powietrzem usuwanym z wewnątrz domu. Dlatego powietrze wpuszczane do lokum nie wychładza się tak szybko i mniej potrzeba energii na utrzymanie pożądanej temperatury.


Możliwość komentowania jest wyłączona.