Ogrzewanie elektryczne

Wszystko na prąd

Ogrzewanie elektryczne często jest nieco demonizowane. Kojarzy się nam przede wszystkim z wysokimi kosztami eksploatacji, wysoką ceną instalacji samego systemu i, rzecz jasna, wysokimi rachunkami za prąd.

Jakkolwiek prawdą jest, że rachunki za energię przy wykorzystaniu takiego rozwiązania z pewnością będą wyższe, ogólny koszt jest bardzo porównywalny z innymi rozwiązaniami i dodatkowo oferuje kilka innych zalet. Ogrzewanie elektryczne jest przede wszystkim bezobsługowe, odpowiednio zaprojektowana i dobrze ustawiona instalacja w minimalnym stopniu angażuje użytkownika.

Częstym argumentem na nie są też przerwy w dostawach prądu. Nie oszukujmy się jednak, takie sytuacje zdarzają się coraz rzadziej, a sieci przesyłowe regularnie przechodzą modernizacje. Poza tym, skoro w nowo-budowanych domach i na nowych osiedlach instaluje się elektryczne płyty grzewcze zamiast klasycznych „gazówek”, skoro większość z nas woli gotować wodę w czajniku elektrycznym, dlaczego tak boimy się ogrzewania elektrycznego?Możliwość komentowania jest wyłączona.